Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Są pieniądze na dofinansowanie projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej

Są pieniądze na dofinansowanie projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej fotolia.pl

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna nabór w konkursie na pieniądze m.in. dla administracji, które będzie można przeznaczyć na termomodernizację.

Konkurs projektów ogłoszony jest w ramach działania Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, poddziałanie 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej. Celem poddziałania 1.3.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest wspieranie głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.

O dofinansowanie inwestycji w obecnym konkursie mogą występować państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki administracyjne.

Głęboka, kompleksowa modernizacja energetyczna budynku prowadzi do zmniejszenia wartości wskaźników rocznego zapotrzebowania na energię użytkową, energię końcową oraz na nieodnawialną energię pierwotną. Do uzyskania wsparcia mogą być zgłaszane inwestycje polegające na ociepleniu przegród budynku, wymianie okien, drzwi, wymianie lub modernizacji źródeł ciepła (chłodu) oraz instalacji: ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, wentylacji, klimatyzacji lub oświetlenia. Zakres działań projektu musi wynikać z przeprowadzonego audytu energetycznego.

Budżet konkursu wynosi 200 mln zł ze środków Funduszu Spójności.

Nabór wniosków jest prowadzony od 22 stycznia do 29 kwietnia br., należy je składać przy użyciu Generatora Wniosków o Dofinansowanie.

Pełna treść ogłoszenia konkursowego dostępna jest na stronie NFOŚiGW dedykowanej Programowi Infratstruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: NFOŚiGW

Czw., 28 St. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka