Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lubelskie RPO: trwają konkursy na wod-kan, przedszkola i żłobki

Lubelskie RPO: trwają konkursy na wod-kan, przedszkola i żłobki fotolia.pl

Samorządy lubelskie mogą składać wnioski o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do pozyskania jest ponad 274,5 mln zł. Dofinansowanie z można pozyskać m.in. na: budowę i modernizację sieci kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków oraz systemów zaopatrzenia w wodę; zakup wyposażenia oraz dostosowanie, adaptację lub modernizację infrastruktury niezbędnej do świadczenia usług opiekuńczych w żłobkach, klubach dziecięcych i oddziałach żłobkowych; adaptację lub modernizację już istniejących przedszkoli i punktów przedszkolnych.

Możliwe będzie również dofinansowanie budowy nowych przedszkoli oraz zakup niezbędnego wyposażenia, ułatwiającego naukę najmłodszym mieszkańcom województwa. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 85 proc..

Wnioski  i całą dokumentacja - elektronicznie

Wnioski przyjmowane są tylko elektronicznie. Ta zasada dotyczy wszystkich dokumentów związanych z projektem. Nie trzeba już przyjeżdżać do Lublina z kilkoma segregatorami wypełnionymi setkami stron. Wystarczy założyć cyfrowy katalog i w nim gromadzić niezbędną dokumentację. W efekcie już od momentu wypełnienia formularza z wnioskiem o dofinansowanie przez jego ocenę, przyznanie dotacji, proces rozliczania i kontroli, aż do ostatecznego zakończenia inwestycji, cała korespondencja z instytucjami organizującymi konkursy będzie odbywała się wyłącznie z wykorzystaniem Lokalnego Systemu Informatycznego 2014.

Plan na bieżący rok

Zarząd województwa planuje w 2015 roku uruchomic łącznie piętnaście konkursów. Kalendarz naborów na przyszły rok będzie znany pod koniec listopada.

Źródło: rpo.lubelskie.pl
Czw., 29 Prn. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża