Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany opłat ryczałtowych za gotowość punktu pobrań

Zmiany opłat ryczałtowych za gotowość punktu pobrań fotolia.pl

Zmieniono zasady wynagrodzenia za gotowość punktów pobrań do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Celem jest zwiększenie dostępności do punktów.

Chodzi o Zarządzenie Prezesa Nr 160/2020/DSOZ 14 października 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 ma on pozostawać w gotowości do pobrania materiału biologicznego we wszystkie dni tygodnia przez co najmniej dwie godziny dziennie, zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z dyrektorem właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu. Opłata ryczałtowa za każdą pełną godzinę powyższej 2 godzin ma wynosić 80 zł.

Zgodnie z dotychczasowymi zasadami punkty miały pozostawać w gotowości we wszystkie dni tygodnia od dwóch do czterech godzin dziennie albo powyżej czterech godzin dziennie. Opłata ryczałtowa za gotowość punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 od 2 do 4 godz. wynosiła 300 zł a powyższej 4 godzin 500 zł. Było to wynagrodzenie za dobową dostępność.

Przy okazji zmiany Zarządzenia wskazano nowe podstawy prawne do wydawania poleceń podmiotom leczniczym przez wojewody tj. art. 11h ust. 1-4 tzw. specustawy covidowej. 

Źródło: Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 160/2020/DSOZ, Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 140/2020/DSOZ

Czw., 15 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel