Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

NFZ będzie uczył samobadania piersi

NFZ będzie uczył samobadania piersi fotolia.pl

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie – samobadanie i mammografia, nikogo przekonywać nie trzeba. W związku z epidemią Koronawirusa drastycznie, bo jak alarmują eksperci, aż o 90% spadła liczba wykonywanych badań mammograficznych przez kobiety! W takim okresie, w dobie gdzie dostęp do badań jest nieco utrudniony, samobadanie piersi może pozwolić na wcześniejsze wykrycie raka. Samobadanie piersi jest równie ważnym elementem profilaktyki, jak mammografia, Powinno być wykonywane regularnie już od 20 roku życia!

Świętokrzyski OW NFZ w ramach autorskiego projektu „Stawiamy na profilaktykę” postanowił dać dobry przykład wszystkim kobietom i na początek nauczy pracownice Oddziału, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi. Panie zatrudnione w świętokrzyskim Funduszu pod okiem koordynatorki do spraw profilaktyki będą ćwiczyć badanie na fantomie.

Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił dać dobry przykład i liczymy, że inne zakłady pracy, firmy, instytucje, przedsiębiorstwa skorzystają z pomysłu.

Źródło: NFZ 

Śr., 14 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek