Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”

Rusza nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+” fotolia.pl

7 września ruszył nabór ofert do programu „Maluch+” na rok 2021. Na dofinansowanie istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi a także na tworzenie nowych przeznaczonych zostanie 450 mln zł. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podkreśla też dużą rolę, jaką program spełnia dla samorządów.

Program „Maluch+” funkcjonujący w formule rocznej, ma na celu zwiększenie dostępności a także rozwój miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. To większe możliwości dla wszystkich dzieci uczęszczających do żłobków, klubów dziecięcych i do dziennych opiekunów. Program działa też z myślą o dzieciach z niepełnosprawnościami.

W odniesieniu do samorządów program to szansa na rozwój infrastruktury. Obecnie opieką żłobkową otoczony jest średnio co czwarty maluch. W tegorocznej edycji programu powstanie niemal 20,5 tys. miejsc opieki, a blisko 90 tys. istniejących już miejsc otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania.

Największe wsparcie w tegorocznej edycji programu otrzymają trzy województwa: mazowieckie (na utworzenie 3,7 tys. nowych miejsc w placówkach dla dzieci do lat 3 oraz na dofinansowanie do dalszego funkcjonowania blisko 11 tys. miejsc planowane jest przyznanie wsparcia w wysokości 64 mln zł), małopolskie (50,5 mln zł na utworzenie 2,3 tys. nowych miejsc i dofinansowanie do funkcjonowania 13,5 tys.) i dolnośląskie (blisko 48,8 mln zł na utworzenie prawie 2,3 tys. miejsc i dofinansowanie 8,8 tys. już istniejących).

Więcej informacji o naborze ofert do przyszłorocznej edycji programu można znaleźć tutaj.

Źródło: MRPiPS

Śr., 9 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska