Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy minister zdrowia

Nowy minister zdrowia fotolia.pl

W czwartek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował,  że nowym ministrem zdrowia będzie dotychczasowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia, doktor nauk ekonomicznych Adam Niedzielski.

Przyszły szef resortu zdrowia jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Adam Niedzielski w latach 2016–2018 był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów, członkiem rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne oraz członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Od lipca 2018 roku pełnił funkcję zastępy prezesa NFZ do spraw operacyjnych. Od 18 lipca 2019 roku Adam Niedzielski był pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, natomiast 10 października 2019 został powołany na to stanowisko. 

"To wielki kredyt zaufania i ogromna odpowiedzialność. Dziękuję Panu Premierowi, ale również wszystkim, którzy nie szczędzili dziś ciepłych słów. Obiecuję ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację, ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!"  - skomentował Adam Niedzielski na Twitterze swój wybór na ministra zdrowia.

Szef rządu poinformował, że powołanie nowego ministra nastąpi w najbliższym możliwym czasie.

Czw., 20 Sp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba