Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wakacyjny poradnik pacjenta

Wakacyjny poradnik pacjenta fotolia.pl

Wybierasz się w tym roku na wakacje? Koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez Rzecznika Praw Pacjentów poradnikiem urlopowym. To szczególnie ważne w okresie w jakim się znajdujemy, pandemia Koronawirusa bowiem nie ustała.

W poradniku znajdują się praktyczne porady i informacje czym charakteryzuje się Koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać żeby się nie zarazić,  jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

Poradnik przypomina także co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

Jeżeli przyjmujesz konkretne leki na stałe, sprawdź, czy posiadasz odpowiedni ich zapas. Jeśli to konieczne, przed wyjazdem skontaktuj się z lekarzem w celu wystawienia recept. Pamiętaj, że osoby kontynuujące leczenie mogą otrzymać receptę w ramach tzw. porady receptowej bez konieczności osobistej wizyty u lekarza.

Wyjeżdżając na wakacje warto sprawdzić, gdzie w danym rejonie będziesz mógł skorzystać ze świadczeń zdrowotnych. Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia znajdziesz również wyszukiwarkę „Gdzie się leczyć?”, która pozwala na łatwe uzyskanie informacji o placówkach, w których każdy pacjent może otrzymać pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Z całością poradnika można zapoznać się tutaj.

Śr., 1 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek