Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyższe wynagrodzenia dla rezydentów od 1 lipca

Wyższe wynagrodzenia dla rezydentów od 1 lipca fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury.

Proponowane wysokości wynagrodzenia przedstawiają się następująco. Dla lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w ramach rezydentury: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia dziecięca, chirurgia ogólna, chirurgia onkologiczna, choroby wewnętrzne, choroby zakaźne, geriatria, hematologia, kardiologia dziecięca, medycyna paliatywna, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, neonatologia, neurologia dziecięca, onkologia i hematologia dziecięca, onkologia kliniczna,  patomorfologia, pediatria, psychiatria, psychiatria dzieci i młodzieży, radioterapia onkologiczna oraz stomatologia dziecięca w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury wynagrodzenie wynosi 4793 zł, a w przypadku zakwalifikowania do jej odbywania w drugim postępowaniu kwalifikacyjnym w 2017 r. oraz w pierwszym postępowaniu kwalifikacyjnym w 2018 r. – 4933 zł, po dwóch latach zatrudnienia w tym trybie – 5300 zł.

Wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywającego daną specjalizację w dziedzinach medycyny innych niż wymienione w trybie rezydentury w pierwszych dwóch latach zatrudnienia w tym trybie wynosi 4299 zł, po dwóch latach zatrudnienia w trybie rezydentury – 4633 zł.

Planowane wejście w życie rozporządzenia to 1 lipca 2020 r.

Z całością projektu można zapoznać się tutaj.

Wt., 2 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek