Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyższe wynagrodzenie dla lekarza stażysty

Wyższe wynagrodzenie dla lekarza stażysty fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniający rozporządzenie w  sprawie stażu podyplomowego lekarza i lekarza dentysty.

2 900 zł brutto – tyle od 1 lipca br., zgodnie z projektem, ma wynosić zasadnicze wynagrodzenie miesięczne lekarza i lekarza dentysty. Do tej pory wynagrodzenie to wyniosło 2 700 zł brutto.

Zmiana tego rozporządzenia wynika z konieczności uwzględnienia przepisów ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych w której wprowadzono obowiązek podwyższania pracownikom medycznym zatrudnionym w podmiotach leczniczych wynagrodzeń zasadniczych do poziomu najniższego wynagrodzenia zasadniczego, obliczonego w sposób wskazany ustawą. Począwszy od dnia 1 lipca 2018 r. podwyżki powinny wynosić corocznie na dzień 1 lipca - 20 % różnicy między najniższym wynagrodzeniem zasadniczym właściwym dla tej grupy a wynagrodzeniem zasadniczym aktualnym na ten dzień dla lekarzy stażystów i lekarzy dentystów stażystów. Powyższe oznacza, że kwota podwyżki powinna być każdorazowo (co roku) obliczana na dzień 1 lipca.

Z całością rozporządzenia można zapoznać się tutaj.

Pt., 22 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek