Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pora zamknąć sanatoria

Pora zamknąć sanatoria fotolia.pl

W czwartek 12 marca br. Izba Gospodarcza Uzdrowiska Polskie zwróciła się z prośbą do Ministra Zdrowia o rozważenie zawieszenia działalności sanatoriów z uwagi na realne zagrożenie jakie niesie za sobą pandemia Koronawirusa.

W opinii Izby sanatoria są ogromnymi skupiskami ludźmi przyjeżdżających do uzdrowisk z całej Polski. Pomimo procedur jakie są stosowane podczas przyjęcia kuracjusza do sanatorium istnieje realne ryzyko, nie wychwycenia wszystkich przypadków zachorowań na COVID- 19 (testy w Polsce są wykonywane obecnie w ściśle uzasadnionych wypadkach- nie wyrywkowo).

Izba zwraca uwagę, że pacjenci trafiający do sanatorium mogą już być zarażeni, jednak choroba może rozwinąć się dopiero w momencie gdy zostaną przyjęci do sanatorium. W związku z tym, ze z tego typu usług korzystają głównie osoby starsze należy rozważyć zawieszanie działalności leczniczej w uzdrowiskach.

Ponadto, personel pracujący w uzdrowiskach (lekarze, pielęgniarki, pacjenci) spotykają się na co dzień z różnymi ludźmi, poza godzinami pracy, co zwiększa ryzyko „przyniesienia” Koronawirusa do sanatorium pełnego osób starszych.

Czw., 12 Mrz. 2020 1 Komentarz Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek

Komentarze

Teresa
0 # Teresa 2020-03-15 15:28
Mam pytanie?Dlaczeg o zamyka się restauracje,klu bu,galerie,base ny,gabinety stomatologiczne ,salony kosmetyczne a Sanatoria dalej działają.To jest chore,gdzie tu jest jakaś logika? To mnie przeraża i tylko czekam jak wybuchnie koronawirus.Woł am o rozsądek do tych co tylko liczą na zarobek i Decydentów .
| | |