Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zdrowo jem, więcej wiem!

Zdrowo jem, więcej wiem! fotolia.pl

Do 18 marca trwa etap zimowy konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem konkursu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

Konkurs skierowany jest do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych oraz ich nauczycieli i rodziców.

W konkursie mogą brać udział zespoły składające się z nauczyciela i maksymalnie 40 uczniów. Z jednej szkoły może zgłosić się dowolna liczba zespołów.

Zespół można zgłosić do jednej z dwóch kategorii:

  • zerówki i klasy I,
  • klasy II i III.

Realizacja konkursu trwa cały rok szkolny i jest podzielona na 3 etapy:

  • jesień,
  • zima,
  • wiosna.

Budżet programu wynosi łącznie 30.000 zł, a do zdobycia nagrody rzeczowe. Projekt trwa od października 2019 roku do końca czerwca 2020 roku. Wnioski składać można przez internet. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Projekt jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”.

Zespoły mogą brać udział w dowolnych etapach, jednak zespoły, które wezmą udział we wszystkich etapach mają szanse na dodatkowe nagrody.

W konkursie przewidzianych jest 5 nagród głównych (nagrody rzeczowe). Nagrody przyznawane są oddzielnie w dwóch kategoriach: zerówki i klasy I oraz klasy II i III.

Nagrody rzeczowe za etapy przyznawane są członkom zespołu konkursowego i opiekunowi zespołu.

Dodatkowo zostanie stworzona całoroczna klasyfikacja GRAND PRIX dla zespołów, które wzięły udział we wszystkich etapach. Nagrody rzeczowe w klasyfikacji Grand Prix przyznawane są członkom zespołu konkursowego, opiekunowi zespołu oraz szkole.

W każdej kategorii zespoły, które zajmą miejsca 6-10 w klasyfikacji Grand Prix zostaną wyróżnione. Nagrodę za wyróżnienie otrzyma opiekun zespołu oraz jego członkowie.

Termin składania wniosków: do 18 marca 2020 r.

Wyniki ogłoszone zostaną w połowie kwietnia br.

Więcej informacji: http://zdrowojem.fundacjabos.pl/  

Źródło: zdrowojem.fundacjabos.pl; granty.pl

Pt., 28 Lt. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska