Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

10 mln zł na profilaktykę uzależnień wśród młodzieży i młodych dorosłych

10 mln zł na profilaktykę uzależnień wśród młodzieży i młodych dorosłych fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia ogłasza konkurs na realizację projektów przewidujących wdrożenie programu polityki pn. Ogólnopolski program profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych u młodzieży i młodych dorosłych.

Wartość alokacji: 10 mln zł na profilaktykę

Celem konkursu jest ograniczenie używania alkoholu oraz substancji psychoaktywnych i związanych z tym szkód w grupie 18-26 lat oraz całkowite zaprzestanie używania alkoholu i substancji psychoaktywnych w grupie 15- 17 lat.

Podmioty uprawnione do składania wniosków:

  • uczelnia medyczna działająca w oparciu o ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce lub
  • medyczny instytut badawczy działający w oparciu o ustawę o instytutach badawczych lub
  • podmiot leczniczy podsiadający umowę z OW NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju (łącznie) opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień oraz leczenie szpitalne (zawierający w swojej strukturze Izbę Przyjęć i/lub SOR).

Termin i miejsce składania wniosków:

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że Ministerstwo Zdrowia będzie prowadziło nabór wniosków w sposób ciągły od 31 grudnia 2019 r. do dnia zamknięcia konkursu (lub rundy konkursowej) uzasadnionego odpowiednią decyzją IOK. Będzie on realizowany w ramach rund konkursowych w podziale na makroregiony.

Zasady organizowania poszczególnych rund w niniejszym konkursie:

  • I runda: od 31.12.2019 r. do 21.02.2020 r. do godz. 14.00
  • II runda: 9.03.2020 r. do 24.03.2020 r. do godz.14.00

IOK zastrzega, że uruchomienie II rundy nastąpi tylko wyłącznie w sytuacji, gdy w ramach I rundy nie zostanie wybrany realizator projektu w danym makroregionie.

Konkurs przeprowadzany jest jawnie z zapewnieniem publicznego dostępu do informacji o zasadach jego przeprowadzania oraz do listy projektów ocenionych i listy projektów wybranych do dofinansowania publikowanej na stronie internetowej IOK: www.zdrowie.gov.pl i Portalu.

Wniosek do IOK należy złożyć wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA.

Więcej szczegółów oraz regulamin dostępne są tutaj.

Źródło: MZ, zdrowie.gov.pl

Czw., 28 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska