Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lubuskie. Pieniądze na profilaktykę zdrowotną

Lubuskie. Pieniądze na profilaktykę zdrowotną fotolia.pl

Do końca roku mają czas samorządy lubuskie i ich jednostki, by złożyć wnioski o dofinansowanie działań profilaktycznych w zakresie nowotworów złośliwych jelita grubego. Wnioski można składać w ramach konkursu z działania 6.7 Profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących i powracających do pracy oraz wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Na co można pozyskać dofinansowanie?

Na konkurs kwalifikują się przedsięwzięcia pierwszego typu, tj. Wdrożenie programów zdrowotnych ukierunkowanych w szczególności na wykrywanie i zapobieganie chorobom układu krążenia, psychicznych, układu kostno-mięśniowo-stawowego, układu oddechowego, chorób nowotworowych (raka jelita grubego, szyjki macicy, piersi), w tym działania zwiększające zgłaszalność na badania profilaktyczne. Jako przykładowe działania realizujące taki rodzaj przedsięwzięcia ogłoszenie konkursowe wymienia: niezbędne usługi zdrowotne; nawiązywanie i utrzymywanie współpracy wysokospecjalistycznych ośrodków z POZ i szpitalami ogólnymi; działania szkoleniowo-edukacyjne dla osób współpracujących z POZ; weryfikacja i ewaluacja skuteczności programów; w uzasadnionych przypadkach zakup sprzętu (zgodnie z wytycznymi kwalifikowalności).

Ile można pozyskać?

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych do refundacji ustalono na 95 proc. Na wsparcie projektów zarezerwowano 3,4 mln zł. Z dokumentacją konkursową można zapoznać się tutaj..

Sob., 30 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża