Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lubuskie: ponad 2,3 mln zł na profilaktykę nowotworów złośliwych

Lubuskie: ponad 2,3 mln zł na profilaktykę nowotworów złośliwych fotolia.pl

Od 6 do 13 grudnia 2019 roku potrwa nabór wniosków do konkursu dotyczącego profilaktyki nowotworów złośliwych szyjki macicy i piersi, w tym działań zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne. Uchwała w sprawie ogłoszenia konkursu została przyjęta przez zarząd województwa lubuskiego.

Zgodnie z zasadami konkursu programem profilaktyki raka szyjki macicy objęte zostaną kobiety w wieku od 25 do 59 lat, natomiast populacyjnym programem wczesnego wykrywania raka piersi w ramach konkursu zostaną objęte kobiety w wieku od 50 do 69 lat.

Aplikacje w konkursie mogą składać:

  • jednostki samorządu terytorialnego (JST) ich związki, stowarzyszenia i porozumienia,
  • jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną
  •  organizacje pozarządowe,
  • przedsiębiorstwa i ich związki i stowarzyszenia (mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa), w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
  •  podmioty ekonomii społecznej,
  • instytucje lub podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia (w tym podmioty lecznicze),

Projekty mogą być realizowane również na zasadzie partnerstwa z udziałem Partnerów, będących podmiotami wymienionymi w katalogu Beneficjentów.

Grupa docelowa projektu to osoby w wieku aktywności zawodowej, będące w grupie podwyższonego ryzyka. Minimum 30 proc. uczestniczek projektu (spośród wszystkich uczestniczek zakwalifikowanych do projektu ze względu na profilaktykę raka piersi/raka szyjki macicy) pracuje, uczy się lub mieszka na obszarze gminy/gmin wskazanych jako tzw. „biała plama” w zakresie profilaktyki antynowotworowej raka piersi/raka szyjki macicy.

Pt., 8 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn