Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Poznaniu uruchomiono Punkt Opieki Farmaceutycznej

W Poznaniu uruchomiono Punkt Opieki Farmaceutycznej fotolia.pl

Od 28 października seniorzy z Poznania będą mogli zasięgnąć porady w Punkcie Opieki Farmaceutycznej. Na miejscu specjalista sprawdzi leki, które przyjmują. Z punktu mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli 75 rok życia i przyjmują co najmniej 10 leków na receptę bądź bez niej.

Punkt Opieki Farmaceutycznej mieści się w Poznaniu, przy ul. 3 Maja 46. Miejsce jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu seniorzy mogą liczyć na spotkanie z farmaceutą, który dokona przeglądu przyjmowanych leków i podpowie jak najbezpieczniej z nich korzystać.

Podczas pierwszej wizyty, należy przynieść ze sobą dowód tożsamości, potwierdzający wiek i miejsce zamieszkania. Należy mieć też przy sobie wszystkie przyjmowane leki (w tym zioła i suplementy) oraz dokumentację medyczną. Podczas pierwszej wizyty zebrany zostanie wywiad medyczny i farmakoterapeutyczny. Założona też zostanie karta pacjenta. Podczas kolejnych wizyt, udzielone zostaną szczegółowe zalecenia (po wcześniejszym przeanalizowaniu przyjmowanych leków).

Konsultacje będą przeprowadzane indywidualnie, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Aby umówić się na pierwszą wizytę, należy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu: 61 646 33 44.

Projekt Punktu Opieki Farmaceutycznej jest pilotażowy i potrwa do końca 2019 roku.

Pt., 8 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn