Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MZ informuje na temat stanu gotowości dostawców systemów IT (szpitalnych i gabinetowych) w zakresie e-recepty

MZ informuje na temat stanu gotowości dostawców systemów IT (szpitalnych i gabinetowych) w zakresie e-recepty fotolia.pl

Jak wiadomo od 8 stycznia 2020 r. recepty będą w Polsce wystawiane – poza wyjątkami określonymi w Prawie farmaceutycznym – tylko w postaci elektronicznej. Na dzień dzisiejszy prawie 8 000 podmiotów leczniczych jest podłączonych do systemu e-zdrowie (P1), a każdego dnia średnio podłącza się ponad 100 nowych placówek. Dotychczas wystawiono już w Polsce ponad 17,5 mln e-recept, a średnia dzienna liczba wystawianych e-recept wynosi 500 000. Ze względu na dobro pacjentów oraz płynność pracy wystawiających Ministerstwo Zdrowia zachęca do jak najwcześniejszego przyłączenia podmiotów leczniczych i rozpoczęcia wystawiania e-recept. Pozwoli to udzielić niezbędnego wsparcia technicznego i organizacyjnego przed uruchomieniem systemu oraz skorzystać z atrakcyjnych form wsparcia finansowego.

Informacje dotyczące szczegółów procesu podłączenia się do systemu e-zdrowie (P1) i wystawiania e- recept mogą Państwo również uzyskać wysyłając pytanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc na Infolinię 19 457.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podmiotów leczniczych Ministerstwo Zdrowia wystąpiło z prośbą do producentów systemów IT – szpitalnych i gabinetowych - w zakresie udostępnienia modułu e-recepty (na dzień 11.10.2019). Wyniki tej ankiety znajdują się na wskazanej poniżej stronie internetowej. Jednocześnie resort informuje, że każda osoba posiadająca uprawnienia do wystawiania recept będzie mogła wystawiać e-recepty korzystając z bezpłatnej aplikacji dostępnej pod adresem www.gabinet.gov.pl.

Źródło: www.gov.pl

Pt., 18 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel