Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nagroda Lider e-zdrowia dla powiatu kartuskiego

Nagroda Lider e-zdrowia dla powiatu kartuskiego fotolia.pl

Pierwsze miejsce w konkursie Lider e-zdrowia 2019, w kategorii powiatów powyżej 120 tysięcy mieszkańców, otrzymał powiat kartuski. Doceniono promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia a także mobilizowanie lekarzy do wystawiania e-recept. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 1 października w Warszawie podczas konferencji „E-zdrowie w Polsce – czas liderów, wyzwań i szans”.

Wprowadzenie w coraz szerszym zakresie informatyzacji w ochronie zdrowia i przekonywanie pacjentów do korzystania z tego typu usług jest coraz bardziej istotne dla sprawnego funkcjonowania służby zdrowia. To właśnie dlatego jako główne kryterium konkursowe uznano procentowy udział liczby wystawionych e-recept w stosunku do wszystkich wystawionych recept – papierowych i elektronicznych.

Obowiązek wystawiania e-recept dla wszystkich lekarzy wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 roku, niemniej w powiecie kartuskim połowa ośrodków zdrowia już teraz może pochwalić się korzystaniem z tego rozwiązania. Kartuski szpital powiatowy przeszedł kompleksową informatyzację już w 2013 roku. W szpitalu działają takie usługi jak wystawianie e-recepty, e-skierowań czy Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi. Wdrażana jest też Elektroniczna Dokumentacja Medyczna. Powiat kartuski realizuje też usługi teleopieki – niezwykle ważny i świadczący szybką pomoc system mobilnych centrów opieki.

Nagrodę Lidera e-zdrowia odebrał Starosta Kartuski Bogdan Łapa i Dyrektor Wydziału Ochrony Zdrowia Aleksandra Kuczkowska, a wręczyli ją Janusz Cieszyński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Dominika Sikora-Malicka – zastępczyni redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”.

Sob., 5 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn