Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Porozmawiajmy o służbie zdrowia. Zbliża się Ogólnopolska Konferencja Dotycząca Sytuacji Szpitali

Porozmawiajmy o służbie zdrowia. Zbliża się Ogólnopolska Konferencja Dotycząca Sytuacji Szpitali fotolia.pl

Sytuacja większości polskich szpitali, zwłaszcza miejskich i powiatowych jest bardzo trudna, w poszczególnych przypadkach wręcz dramatyczna. Wraz z wprowadzeniem „sieci szpitali” nie zapewniono jednak właściwego poziomu finansowania i negocjowania na poziomie centralnym podwyżek oraz warunków pracy dla poszczególnych grup zawodowych związanych ze służbą zdrowia. Przyszłość niestety nie maluje się w jasnych barwach. Wierzymy jednak, że da się przeprowadzić rzetelną dyskusję na temat faktycznego stanu szpitali, a ów dialog będzie prowadził do wypracowania konkretnych rozwiązań, które polska służba zdrowia będzie w stanie wcielić w życie - czytamy w zaproszeniu na konferencję.

Konkretnie działania z pewnością jest potrzebne, dlatego Związek Powiatów Polskich oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Dotyczącą Sytuacji Szpitali.  Podczas sesji tematycznych i paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiej służby zdrowia.

Konferencja odbędzie się 17 września 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak swoją obecność należy potwierdzić do 11 września za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Na konferencję organizatorzy zapraszają parlamentarzystów, wszystkich samorządowców zainteresowanych systemem ochrony zdrowia, w tym szczególnie prezydentów miast na prawach powiatu oraz starostów z poszczególnych powiatów. Zapraszają także dyrektorów i prezesów podmiotów leczniczych oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Zaproszenie i program dostępne są tutaj.

Sob., 7 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn