Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wzrośnie wartość stawek ryczałtów dobowych dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć

Wzrośnie wartość stawek ryczałtów dobowych dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć fotolia.pl

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowała zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie: świadczenia w SOR oraz w zakresie: świadczenia w IP.

Zarządzenie, które wchodzi w życie, podwyższa o 15 proc. wartość stawek ryczałtów dobowych dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć (SOR i IP). Oznacza to zwiększenie wysokości finansowania danych świadczeń opieki zdrowotnej od drugiej połowy 2019 r.

Przedmiotowe zmiany są odpowiedzią na wprowadzaną w życie z dniem 1 lipca 2019 r. nowelizację rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego i m.in. planowane zmiany kadrowe w SOR oraz wprowadzenie obowiązkowej segregacji pacjentów zgłaszających się do oddziału, a także realizacją licznych postulatów świadczeniodawców dotyczących zbyt niskich nakładów finansowych na te zakresy świadczeń.

Wprowadzone rozwiązania uwzględniają także uwagi reprezentatywnych organizacji świadczeniodawców zgłoszone w trakcie prowadzonych konsultacji społecznych dotyczących zarządzenia Nr 72/2019/DSM Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zarządzenie jest dostępne tutaj.

Źródło: nfz.gov.pl oraz medexpress.pl

Pt., 26 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa