Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Cyfrowa transformacja i globalizacja w obszarze zdrowia, czyli... IV edycja Forum e-Zdrowia

Cyfrowa transformacja i globalizacja w obszarze zdrowia, czyli... IV edycja Forum e-Zdrowia fotolia.pl

Cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce to tematy czwartej edycji międzynarodowej konferencji Forum e-Zdrowia, która będzie miała miejsce w dniach 19 – 20 września w Sopocie.

Konferencja organizowana jest przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych (PTPZ). W roli prelegentów i panelistów wystąpi ponad stu ekspertów z Polski i z zagranicy, reprezentujących stronę rządową i samorządową, sektory medyczny i IT oraz środowiska pacjentów.

Cyfrowa transformacja w wielu krajach przynosi rozliczne korzyści pacjentom, profesjonalistom medycznym oraz systemowi zdrowia. W obecnym czasie uniwersalne potrzeby pacjentów adresowane są w coraz większym zakresie z wykorzystaniem globalnych technologii (komunikacja, urządzenia, AI, dane, itd.). W tym roku zostanie podjęty wątek, wynikającej z cyfrowej transformacji, globalizacji w obszarze zdrowia. Uczestnicy Forum e-Zdrowia zastanawiać się będą, czy i w jakim stopniu jesteśmy na ten proces przygotowani, rozważane będą korzyści i zagrożenia oraz podjęta próba wskazania szans wynikających z nadchodzącej globalizacji.

Na konferencji nie zabraknie bieżących tematów z obszaru e-zdrowia w Polsce, jak e-zwolnienie, e-recepta, czy internetowe konto pacjenta (IKP). Tematem dyskusji będzie też jak co roku strategia e-zdrowia dla Polski, kluczowe krajowe i regionalne działania w obszarze e-zdrowia, oczekiwania pacjentów i świadczeniodawców, sztuczna inteligencja m-zdrowie i telemedycyna, czy kwestie wykorzystywania i ochrony danych medycznych. Swoje rozwiązania będą prezentowali przedstawiciele branży IT. Po raz pierwszy w ramach Forum e-Zdrowia odbędzie się hackathon, gdzie zadania dla uczestników przygotują wiodące instytucje z obszaru zdrowia.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: http://forumezdrowia.pl/ 

Źródło: forumezdrowia.pl oraz medexpress.pl

Śr., 10 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa