Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obowiązkowe szczepienie w żłobku

Obowiązkowe szczepienie w żłobku fotolia.pl

Wrocław jako kolejne miasto wprowadza obowiązkowe posiadanie szczepień jako kryterium kwalifikacyjne przy naborze dzieci do miejskiego żłobka - tak zdecydowali radni na sesji jaka miała miejsce 4 lipca br. Uchwała wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 r.

Zgodnie z treścią uchwały do żłobka będą przyjmowane dzieci, które spełnią łącznie następujące kryteria:

  • w dniu przyjęcia do żłobka ukończyły przynajmniej 20 tygodni życia,
  • mają miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia,
  • posiadają obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodne z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych lub przeciwwskazania do szczepień zgodne z Programem, na potwierdzenie czego rodzic lub opiekun prawny dziecka przedłożył zaświadczenie od lekarza pediatry.

Radni postanowili przeciwdziałać zagrożeniu z uwagi na wzrastającą zachorowalność na choroby niebezpieczne. Uchwała ma być również ukłonem w kierunku tych rodziców, którzy szczepią dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień.

Uchwała jest inicjatywą klubu radnych Sojusz dla Wrocławia. Projekt powstał przy udziale inicjatorów akcji „Szczepimy, bo myślimy", którzy wcześniej zbierali podpisy pod projektem ustawy w tej sprawie. Do złożenia projektu z wymaganych 100 tysięcy zabrakło około 10 tys. podpisów. 

W innych miastach również toczy się dyskusja o szczepieniach jako jednym z kryteriów przejęć do żłobków. Dodatkowe punkty za szczepienie przy rekrutacji wprowadziła już m.in. Warszawa, Kraków czy Olsztyn.

Źródło: www.wroclaw.pl

Czw., 11 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek