Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zaszczep się wiedzą z Niedźwiadkiem Szczepanem

Zaszczep się wiedzą z Niedźwiadkiem Szczepanem fotolia.pl

Niedźwiadek Szczepan na co dzień mieszka w przychodni, gdzie pomaga dzieciom przezwyciężyć lęk związany ze szczepieniem. Kiedy dzieci przytulają pluszaka od razu poprawia im się humor, zaś strachy znikają, a szczepienie okazuje się tylko nieszkodliwym ukłuciem. Niedźwiadek czuje się jednak samotny, dlatego postanawia uciec. Tak zaczyna się przygoda Szczepana, dzięki której nie tylko pozna sympatyczną dziewczynkę Alicję, ale przede wszystkim dowie się, jak działają szczepienia i dlaczego są niezbędne do zachowania zdrowia od wczesnego dzieciństwa do późnej starości.

Bajka „Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana” powstała w ramach kampanii „Zaszczep się wiedzą”, której celem jest obiektywne informowanie o szczepieniach w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną. Autorką książki jest znana dziennikarka Izabela Filc-Redlińska, instytucjonalnymi patronami publikacji są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Fundacja Rozwoju Pediatrii. Książkę można ściągnąć lub odsłuchać na stronie akcji.

Jednym z celów kampanii jest przekazywanie wiarygodnych, przystępnych informacji na temat szczepień. Autorzy odsyłają do miarodajnych źródeł informacji na temat szczepień, certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, instytucje publiczne oraz do autorytetów medycznych – omawiających wyniki badań, nie własne opinie. Tylko w ten sposób można walczyć ze szkodliwymi mitami na ten temat krążącymi w sieci. Dzięki bajce o Niedźwiadku Szczepanie już najmłodsi mogą zrozumieć, jak działają szczepienia oraz dlaczego są ważne dla każdego z nas. Niedźwiadek Szczepan pomoże również rodzicom wytłumaczyć najmłodszym, że wizyta szczepienna, choć związana z ukłuciem, nie jest ani straszna ani nie wiąże się z dużym bólem.

Więcej na oficjalnej stronie akcji: http://zaszczepsiewiedza.pl/ 

Źródło: NIL

Śr., 1 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa