Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kongres Zdrowia Psychicznego już niedługo

Kongres Zdrowia Psychicznego już niedługo fotolia.pl

3 czerwca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Drugi Kongres Zdrowia Psychicznego.

Kongres to duże spotkanie ludzi z doświadczeniem kryzysu psychicznego, ich bliskich, psychiatrów, psychologów, terapeutów, pielęgniarek psychiatrycznych, przedstawicieli fundacji, w których udzielana jest pomoc osobom chorującym psychicznie i ich rodzinom.

Poświęcony jest on walce o zmianę pozycji społecznej osób doświadczających kryzysu psychicznego, problemowi stygmatyzowania ludzi doświadczających kryzysu, zmianie systemu opieki nad nimi - z nastawionego na izolację w szpitalu na leczenie środowiskowe blisko domu, dostosowanego do potrzeb pacjenta.

Pisaliśmy o tym tutaj i tutaj.

Na zakończenie Kongresu planowany jest Marsz o Godność - Marsz Żółtej Wstążki. Żółta wstążka jest w Polsce symbolem solidarności z osobami chorującymi psychicznie. Marsz ruszy ok. 17.30-18.00 spod Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej).

Organizatorzy zachęcają do udziału. Namawiają również do organizowania przez lokalne środowiska Marszów Żółtej Wstążki – Marszów o Godność 3 czerwca w całej Polsce oraz do ogłoszenia tego dnia Dniem Żółtej Wstążki – i urządzania spotkań poświęconych zdrowiu psychicznemu, projekcji filmów o tym temacie, rozmów o drodze do zdrowienia dla osób, które nie mogą uczestniczyć w Kongresie, aby mogły poczuć jego „ducha”.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: https://ef.org.pl/dzialania/stoppsychofobii/

Trwa także zbiórka pieniędzy na organizację Kongresu: https://zrzutka.pl/2kongreszp 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć także na stronach:

Sob., 4 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska