Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lubuskie. Pieniądze na profilaktykę cukrzycową

Lubuskie. Pieniądze na profilaktykę cukrzycową fotolia.pl

Publiczne podmioty lecznicze świadczące podstawową opiekę zdrowotną będą mogły składać wnioski o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego działań profilaktycznych dla mieszkańców regionu. Zarząd województwa lubuskiego ogłosił konkurs w ramach działania 6.7 Profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących i powracających do pracy oraz wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy, lubuskiego RPO. Nabór trwać będzie od 20 maja przez tydzień. Rozstrzygnięcia konkursu planowane jest na wrzesień.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Na konkurs kierowane mogą być wnioski odpowiadające drugiemu typowi projektów, czyli takich, które wdrażają regionalne programy zdrowotne dotyczące chorób będących specyficznym problemem zdrowotnym regionu. Na rok 2019 w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego w ramach drugiego typu operacji interwencja ukierunkowana jest na Program polityki zdrowotnej wczesnego wykrywania i zapobiegania cukrzycy oraz jej powikłaniom wśród osób w wieku aktywności zawodowej. Wnioskodawcy mogą planować niezbędne usługi zdrowotne oraz zwrot kosztów dojazdu na badanie, a także działania informacyjne i szkoleniowe dla grup docelowych i personelu medycznego zaangażowanego w realizację programu. W uzasadnionych przypadkach możliwy będzie również zakup sprzętu, zgodnie z wytycznymi kwalifikowalności.

Ile można pozyskać?

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wydatków projektu kwalifikowanych do refundacji wynosi 95 proc. (85 proc. z EFS i 10 proc. z budżetu państwa). Ogólna pula przeznaczona na wsparcie projektów wyłonionych w konkursie wynosi 2,3 mln zł.

Z dokumentacją konkursową można zapoznać się tutaj.

Śr., 17 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża