Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowoczesna Onkologia w Warszawie i Gliwicach

Nowoczesna Onkologia w Warszawie i Gliwicach fotolia.pl

Ponad 44 mln zł zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i rozbudowę Centrum Onkologii w Warszawie i Gliwicach. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki tym funduszom oba ośrodki zyskają nowoczesne zaplecze aparaturowe, a wyspecjalizowane zespoły narzędzia zapewniające pacjentom diagnostykę i leczenie na poziomie standardów światowych.

Od 2016 roku na inwestycje w onkologii, dzięki staraniom Ministerstwa Zdrowia, przeznaczono 1,5 mld zł.

Środki przyznane Centrum Onkologii w Warszawie zostaną przeznaczone na rozbudowę Kliniki Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej (KEOiMN). Realizacja projektu pozwoli na podnoszenie jakości i dostępności udzielanych świadczeń w zakresie chorób nowotworowych poprzez modernizację i unowocześnienie bazy aparaturowej pionu radioterapii.

Z kolei pieniądze przeznaczone dla Centrum Onkologii w Gliwicach pozwolą na sfinansowanie zakupu wraz z montażem 2 akceleratorów liniowych oraz na przeprowadzenie prac adaptacyjnych bunkrów związanych z instalacją nowych akceleratorów w Zakładzie Radioterapii.

Ministerstwo Zdrowia finansuje m.in. budowę i remonty oddziałów i zakup akceleratorów na oddziałach onkologicznych. Od 2016  roku na inwestycje w onkologii przeznaczono 1,5 mld zł i przyjęto do realizacji 149 projektów. 44 inwestycje sfinansowano z dotacji Ministra Zdrowia na kwotę 523 mln zł. 142 mln zł przeznaczono na dotację na sprzęt i aparaturę medyczną.

Ze środków unijnych finansowanie otrzymało 23 inwestycje na kwotę 408 mln zł. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych zrealizowane zostały 82 inwestycje na kwotę 531 mln zł.

Źródło: www.gov.pl/web/zdrowie/

Pon., 8 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska