Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Piąta konferencja „Wspólnie dla Zdrowia”

Piąta konferencja „Wspólnie dla Zdrowia” fotolia.pl

Prezydium Rady Społecznej „Wspólnie dla Zdrowia” zaprasza do udziału w piątej konferencji w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”, która odbędzie się 28 lutego 2019 r. w Gdańsku.

Podczas konferencji poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • skuteczność leczenia i bezpieczeństwo pacjentów (zarówno w aspekcie rejestrów jakościowych, akredytacji, jak i systemu monitorowania zdarzeń niepożądanych),
  • problemy zdrowia publicznego,
  • bezpieczeństwo z punktu widzenia pacjentów oraz prawa i obowiązki pacjentów – w oparciu o nowe rekomendacje i wytyczne.

Ochrona zdrowia jest jedną z najbardziej skomplikowanych sfer gospodarki. We współczesnej cywilizacji tempo zachorowań jest szybsze niż możliwości leczenia, dlatego popyt na świadczenia medyczne zdecydowanie przewyższa możliwości ich sfinansowania, a częściowo nawet zaspokojenia.

W świetle tego szczególnego znaczenia nabierają kwestie zdrowia publicznego, świadomości pacjentów oraz ich aktywnego udziału w systemie ochrony zdrowia. Konieczna jest zmiana paradygmatu i połączenie medycyny naprawczej z działaniami edukacyjnymi, profilaktycznymi oraz dotyczącymi prewencji chorób. Trzeba pamiętać o koncepcji wypracowanej przez Marca Lalonde’a, b. ministra zdrowia i opieki społecznej rządu kanadyjskiego, w myśl której zdrowie zależy od wielu czynników, czyli tzw. obszarów zdrowia. Spośród nich największy wpływ na zdrowie społeczeństwa ma styl życia (ponad 50%), 20% zależy od wpływu środowiska, 15% – od czynników genetycznych, a tylko 10% - od systemu opieki zdrowotnej.

Sprawna i kompleksowa realizacja polityki z zakresu zdrowia publicznego stanowi jedno z największym wyzwań polityki społecznej polskiego państwa. Jest też warunkiem dalszej poprawy zdrowia społeczeństwa oraz zwiększenia efektywności systemu ochrony zdrowia.

Konferencja kierowana jest nie tylko do lekarzy i organizatorów ochrony zdrowia czy specjalistów od zarządzania, ale także przedstawicieli organizacji pacjentów i specjalistów zdrowia publicznego.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne tutaj.

Formularz zgłoszeniowy.

Źródło: MZ

Wt., 12 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska