Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój - czyli IV konferencja w ramach debaty "Wspólnie dla Zdrowia"

Kadry w ochronie zdrowia: wyzwania i rozwój - czyli IV konferencja w ramach debaty fotolia.pl

17 stycznia 2019 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się kolejna (czwarta) konferencja w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Eksperci będą dyskutować na temat roli kadr w systemie ochrony zdrowia.

W trakcie debaty zostaną przedstawione wyniki prac zespołów eksperckich, które opracowują szczegółowe rozwiązania dotyczące kadr w ochronie zdrowia.

Do dyskusji zaproszono przedstawicieli Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia oraz przedstawicieli korporacji zawodowych, członków Rady Społecznej debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Utworzono trzy zespoły pracujące nad zagadnieniami dotyczącymi kształcenia przed- i podyplomowego, nowych zawodów w medycynie oraz wynagrodzeń. Do udziału w dyskusji organizatorzy zapraszają również organizatorów ochrony zdrowia, specjalistów zarządzania, dyrektorów szpitali, przychodni, a także przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych i związkowców.

Po zakończeniu wszystkich etapów dyskusji powstanie raport, który posłuży opracowaniu wieloletniego planu rozwoju systemu ochrony zdrowia. Zostanie on przekazany Ministrowi Zdrowia w połowie przyszłego roku.

Celem debaty „Wspólnie dla Zdrowia” jest wypracowanie systemu, który zrównoważy potrzeby społeczne z możliwościami finansowymi i gospodarczymi państwa oraz zaangażowaniem kapitału społecznego. Chodzi o wskazanie, w jaki sposób rosnące, ale wciąż ograniczone nakłady na zdrowie, wydawać najbardziej efektywnie – jak dodatkowe pieniądze mogą poprawić sytuację zdrowotną Polaków, wydłużyć ich życie w dobrym zdrowiu, obniżyć zachorowalność i poprawić skuteczność leczenia.

Na konferencję można się rejestrować poprzez stronę: www.wspolniedlazdrowia.com

Źródło: nipip.pl oraz wspolniedlazdrowia.com

Pt., 21 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa