Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

NFZ o przeglądarce skierowań na leczenie uzdrowiskowe

NFZ o przeglądarce skierowań na leczenie uzdrowiskowe fotolia.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że na stronie internetowej Centrali Funduszu oraz stronach oddziałów wojewódzkich NFZ osoby oczekujące na wyjazd do sanatorium mogą w specjalnej przeglądarce sprawdzić swoje miejsce w kolejce do wyjazdu.

Przeglądarka https://skierowania.nfz.gov.pl, jest jedyną oficjalną przeglądarką skierowań finansowanych przez NFZ. Żeby skorzystać z jej funkcji i sprawdzić aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe wystarczy wpisać numer skierowania.

Jednocześnie centrala NFZ informuje, że 26 listopada 2018 r. zmieniła się metoda uwierzytelniania pacjentów w przeglądarce skierowań na leczenie uzdrowiskowe. W celu uzyskania informacji, należy podać numer swojego skierowania oraz datę urodzenia w formacie RRRRMMDD.

Korzystanie z przeglądarki NFZ jest bezpłatne.

W związku z docierającymi do NFZ informacjami, że do pacjentów rozsyłane są smsowe powiadomienia o zmianie statusu skierowań, Fundusz informuje, że nie powiadamia oczekujących pacjentów o ich miejscu w kolejce do sanatorium za pomocą SMS oraz e-mail.

Oferowane przez stronę internetową sanatorium.mobi płatne powiadomienia smsowe dotyczące statusu skierowania do sanatorium NIE SĄ USŁUGĄ NFZ.

Źródło: NFZ

Pt., 30 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska