Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

By edukować społeczeństwo - rusza kampania "Pacjent w Badaniach Klinicznych"

By edukować społeczeństwo - rusza kampania fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia, Polski Fundusz Rozwoju, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych zaprezentowali projekt „Pacjent w Badaniach Klinicznych". Jest on jednym z działań Programu Rozwoju Biotechnologii, koordynowanego przez PFR.

Pierwszym etapem kampanii informacyjnej jest strona www.pacjentwbadaniach.pl, na której pacjenci znajdą rzetelne informacje o badaniach klinicznych i bazę wiedzy.

Pacjenci, lekarze oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony zdrowia znajdą tam szczegółowe informacje na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu przystępowania do badań klinicznych, zaprezentowane w przystępny sposób. Zniknie również problem bariery językowej, ponieważ instrukcje korzystania z baz zagranicznych badań klinicznych zostały opisane w języku polskim.

Projekt kampanii informacyjnej powstał we współpracy z Polską Unią Organizacji Pacjenckich „Obywatele dla zdrowia” oraz Fundacją Urszuli Jaworskiej. Przedstawiciele pacjentów zadbali o to, by przekazywane treści były czytelne i zrozumiałe dla odbiorców.

Konsultacje merytoryczne przeprowadził Urząd Regulacji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, na co dzień odpowiedzialny za rejestrację leków w Polsce.

Więcej informacji na temat kampanii, znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia - www.gov.pl

Źródło: MZ

Czw., 15 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa