Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Liberalizacja badań sportowych

Liberalizacja badań sportowych fotolia.pl

Wykaz obowiązkowych badań specjalistycznych i diagnostycznych dla zawodników zostanie skrócony o parę pozycji; znikną też badania przypisane wyłącznie niektórym dyscyplinom sportu. Badania okresowe będą przeprowadzane dwa razy rzadziej – raz na rok, a nie raz na 6 miesięcy.

Sportowcy nie będą w szczególności musieli obowiązkowo przejść konsultacji laryngologicznej i okulistycznej, zaś osoby, które chcą uprawiać sporty walki – konsultacji neurologicznej i badania encefalograficznego. Wzrasta w ten sposób odpowiedzialność lekarza specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej, który będzie zlecał wykonanie dodatkowych badań w oparciu o ocenę stanu zdrowia zawodnika ubiegającego się o wydanie orzeczenia.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń będzie opiniowany przez Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Śr., 17 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski