Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyła akcja informacyjna o Centrach Zdrowia Psychicznego

Ruszyła akcja informacyjna o Centrach Zdrowia Psychicznego fotolia.pl

Biuro do spraw Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego we współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta przygotowało materiał informacyjny o Centrach Zdrowia Psychicznego. Można się z niego dowiedzieć jak będą działały i dla kogo dedykowane są Centra Zdrowia Psychicznego, czym jest leczenie środowiskowe, co to są punkty zgłoszeniowo-koordynacyjne oraz jak będzie wyglądać pierwsza wizyta pacjenta w takim miejscu.

Materiał dostępny jest w serwisie Youtube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=duFzQ3JIhUY. Na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta oraz na kanale FB - Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego, będą stopniowo dodawane nowe informacje dotyczące programu. Ma w ten sposób powstać łatwo dostępna baza wiedzy.

Centra Zdrowia Psychicznego to miejsca kompleksowej opieki psychiatrycznej. Mają zapewnić opiekę zdrowotną wszystkim potrzebującym na swoim terenie. W ramach Centrów dostępne są oddziały ogólne, poradnie zdrowia psychicznego, leczenie domowe, oddział dzienny oraz pomoc doraźna. Warto podkreślić, że pomoc udzielana w Centrach Zdrowia Psychicznego jest bezpłatna. Okres trwania pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego zaplanowano na okres trzech lat – do 30 czerwca 2021 r.

Gdzie jeszcze szukać pomocy?
Całodobowa bezpłatna infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

Źródło: Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

Pt., 28 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa