Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zbliża się XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa

Zbliża się XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa fotolia.pl

15-16 maja br. w Inowrocławiu odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa.

Rok 2018 to czas wielkich jubileuszy: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 90. rocznicy utworzenia Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu i powołania Polskiego Towarzystwa Ratunkowego. Podczas XXIII Ogólnopolskiego Forum Ratownictwa odbędzie się debata naukowa nt. „Ratownictwo medyczne w Polsce 1918-2018. Doświadczenia z przeszłości, współczesne kierunki rozwoju”. Obrady będą miały miejsce 15 maja 2018 r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu i 16 maja 2018 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Podczas sesji naukowych w Inowrocławiu zostaną przedstawione kluczowe rozwiązania prawno-organizacyjne, logistyczne, technologiczne i edukacyjne dotyczące ratownictwa medycznego, medycyny ratunkowej i medycyny katastrof. Odbędzie się również interdyscyplinarne seminarium pt. „Bezpieczeństwo zdrowotne i ratownictwo medyczne w strategiach i programach Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej” z udziałem przedstawicieli ministerstw i ekspertów środowisk naukowych.

W trakcie pierwszej sesji zostanie przedstawiony dorobek naukowy i organizacyjny nestora anestezjologii i ratownictwa medycznego śp. prof. dr hab. Witolda Jurczyka. W drugiej sesji odbędzie się debata lekarzy klinicystów dotycząca wkładu poszczególnych dyscyplin w rozwój medycyny ratunkowej.

Z okazji Forum zostanie wydana monografia zawierająca studia i materiały, a także wykaz kluczowych publikacji dotyczących dziejów ratownictwa medycznego w ostatnim stuleciu, oceny, wnioski i rekomendacje ekspertów dotyczące ratownictwa medycznego wynikające z zapisów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz przyjętych regulacji prawnych i projektów aktów wykonawczych.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo tu: http://www.forumrat.inowroclaw.pl/

Źródło: forumrat.inowroclaw.pl

Sob., 10 Mrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa