Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstał zespół ds. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Powstał zespół ds. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży fotolia.pl

Minister zdrowia powołał zespół ds. zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Ma on przygotować rekomendacje dotyczące poprawy opieki nad dziećmi i młodzieżą w lecznictwie psychiatrycznym i uzależnień.

Zespołowi przewodniczyć będzie wiceminister Zbigniew Król, a w jego skład powołani zostali m.in.: dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii prof. Janusz Heitzman, konsultant krajowy w dziedzinie psychologii klinicznej dr Bernadetta Izydorczyk oraz konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży dr Barbara Remberk.

Zadaniem Zespołu jest przygotowanie rekomendacji dotyczących poprawy opieki nad dziećmi i młodzieżą w lecznictwie psychiatrycznym i uzależnień. Po wykonaniu tego zadanie Zespół zostanie rozwiązany. Pierwsze posiedzenie ma się odbyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

O podjęcie zdecydowanych działań dotyczących dziecięcej i młodzieżowej opieki psychiatrycznej apelowali do MZ w ostatnim czasie m.in. Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Pt., 23 Lt. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa