Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Organizacje pacjentów w Polsce. Struktura. Aktywności. Potrzeby

Organizacje pacjentów w Polsce. Struktura. Aktywności. Potrzeby fotolia.pl

W Warszawie połowie lutego odbyło się XII Forum Organizacji Pacjentów. Organizatorem wydarzenia był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Udział w spotkaniu wzięło ponad  140 osób reprezentujących organizacje pacjentów, a także przedstawiciele administracji, urzędnicy i eksperci. W wydarzeniu uczestniczył również Grzegorz Błażewicz, Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta.

Sesję plenarną rozpoczęła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Podkreśliła istotną rolę organizacji działających dla dobra pacjentów w obszarze kształtowania postaw zdrowotnych Polaków i podziękowała za codzienną pracę członkom organizacji pacjenckich. Następnie głos zabrał Grzegorz Błażewicz, zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, który wskazał na duży potencjał organizacji pozarządowych w ochronie zdrowia. Zaprosił organizacje do dalszej współpracy na wielu płaszczyznach i wspólnego angażowania się do działań dla dobra pacjentów.

Podczas spotkania zaprezentowano raport pt. Organizacje pacjentów w Polsce. Struktura. Aktywności. Potrzeby przygotowany przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej wspólnie z Fundacją Klon Jawor. Raport stanowi cenne źródło wiedzy na temat funkcjonowania organizacji pacjenckich oraz najważniejszych potrzeb i problemów tego środowiska.

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej to fundacja, która prowadzi wiele projektów z zakresu edukacji zdrowotnej. Organizuje i realizuje kampanie społeczne i edukacyjne a także liczne konferencje, szkolenia i debaty. Zorganizowane w tym roku Forum zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Chorego, który przypadał na 11. lutego.

Źródło. rpp.gov.pl

 

 

 

Śr., 14 Lt. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun