Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

RPD: Jednoosobowe dyżury pielęgniarskie nie mogą mieć miejsca

RPD: Jednoosobowe dyżury pielęgniarskie nie mogą mieć miejsca fotolia.pl

- Niedostateczna obsada pielęgniarek i położnych podczas dyżurów oraz konieczność objęcia opieką zbyt dużej liczby pacjentów może powodować obniżenie jakości świadczeń zdrowotnych i opieki pielęgnacyjnej oraz mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne małoletnich pacjentów – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w wystąpieniu do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.

To już kolejne wystąpienie RPD dotyczące norm zatrudniania pielęgniarek i położonych oraz kwestii związanych z wykonywaniem tego zawodu. Podstawą podjęcia przez Rzecznika tej sprawy jest troska o jakość opieki pielęgniarskiej sprawowanej nad hospitalizowanymi dziećmi.

W ocenie Marka Michalaka sytuacja, w której w oddziałach dla dzieci sprawowane są jednoosobowe dyżury pielęgniarskie nie może mieć miejsca. Rzecznik wystąpił do Ministra Zdrowia o przekazanie informacji na temat wyników prac Zespołu do spraw opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce oraz planowanych działaniach Ministra Zdrowia w tym obszarze.

Z wystąpieniem Rzecznika do szefa resortu zdrowia można zapoznać się tutaj.

Sob., 20 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska