Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niezbędne dla zdrowia

Niezbędne dla zdrowia fotolia.pl

Rzecznik Praw Pacjenta wspiera akcję edukacyjną „Niezbędne dla zdrowia”, która została zorganizowana przez Śląską Izbę Lekarską. Jest to czwarta edycja akcji „Nie żyj złudzeniami, zdrowie jest najważniejsze”, której celem jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy dotyczącej wybranych zagadnień medycznych.

W formie plakatu został stworzony poradnik dla pacjentów zawierający najważniejsze zasady dotyczące zdrowego trybu życia oraz profilaktyki. Stosowanie się do zaleceń w nim zawartych pomoże Polakom zachować zdrowie w jak najlepszym stanie. Rzecznik Praw Pacjenta zachęca do zapoznania się z plakatem, który zawiera 12 prostych wskazówek www.bpp.gov.pl

Plakat powstał z inicjatywy Śląskiej Izby Lekarskiej przy udziale Śląskiej Izby Aptekarskiej, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Federacji Pacjentów Polskich.

Zdrowie było, jest i będzie najwyższym dobrem, najlepszą inwestycją zarówno indywidualną, jak i publiczną – podkreśla dr Jacek Kozakiewicz, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

Akcja edukacyjna „Niezbędne dla zdrowia” będzie także przedmiotem rozmów podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. 10 marca br. planowany jest dzień otwarty dla pacjentów, na który już dziś zaprasza także Rzecznik Praw Pacjenta.

 Źródło: bpp.gov.pl

Śr., 10 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun