Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najlepsi doktoranci i studenci nagrodzeni stypendiami Ministra Zdrowia

Najlepsi doktoranci i studenci nagrodzeni stypendiami Ministra Zdrowia fotolia.pl

Minister Zdrowia przyznał stypendia dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018.

Rektorzy uczelni medycznych skierowali do Ministra Zdrowia 116 wniosków o przyznanie studentowi stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018 oraz 56 wniosków o przyznanie doktorantowi stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018.

Minister Zdrowia podjął decyzję o przyznaniu:

  • 50 stypendiów dla studentów
  • 5 stypendiów dla doktorantów

Osoby nagrodzone stypendium uzyskały najwyższe pozycje na listach rankingowych, wyrażające się najwyższą liczbą punktów za przedstawione we wniosku osiągnięcia. Minister, sprawujący nadzór nad uczelniami medycznymi, przyznaje w danym roku nie więcej niż 50 stypendiów studentom oraz 5 stypendiów doktorantom.

Wysokość stypendium wynosi:

  • 15.000 zł – w przypadku studentów,
  • 25.000 zł – w przypadku doktorantów.

Wypłata stypendiów nastąpi jednorazowo. Stypendium wypłaca studentom i doktorantom uczelnia ze środków finansowych przekazanych na ten cel przez Ministra Zdrowia.

Ocena wniosków

Wnioski ocenił zespół ekspertów do spraw oceny wniosków stypendialnych, składający się z przedstawicieli uczelni medycznych ze stopniem lub tytułem naukowym z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Wnioski zostały ocenione obiektywnie według ujednoliconych kryteriów określonych w przepisach:

  • rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r.w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych studentom (Dz. U. poz. 1050),
  • rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r.w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych doktorantom (Dz. U. poz. 1051).

Źródło: portalemedyczne.pl oraz mz.gov.pl

Śr., 27 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa