Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe usługi, sprzęt i inwestycje

Nowe usługi, sprzęt i inwestycje fotolia.pl

Oddział neurologiczny w Świebodzinie, nefrologia w Świeciu, budowa nowych oddziałów ratunkowych – to najważniejsze inwestycje jakie zrealizowano w tym roku w szpitalach Grupy Nowy Szpital Holding S.A.

- Kierunek zmian w naszych szpitalach wyznaczają przede wszystkim oczekiwania pacjentów. W tym roku kupiliśmy dużo nowego sprzętu, dzięki któremu możemy coraz lepiej leczyć i diagnozować pacjentów. Otworzyliśmy dwa nowe oddziały, kończymy budowę szpitalnych oddziałów ratunkowych - mówi Marcin Szulwiński, prezes zarządu GNSH S.A.

Ogromny sukces to na pewno otwarcie oddziału neurologicznego w Nowym Szpitalu w Świebodzinie. Po kilku miesiącach przygotowań i starań pod koniec września br. oddział otrzymał kontrakt z NFZ a od 9 października br. przyjmuje pacjentów. Oddział wyposażony został w wysokospecjalistyczny sprzęt, m. in. kardiomonitory, aparaty do badań USG, aparat EEG, EMG, czy Holter EKG. W ramach szpitalnej oferty zapewniona jest także całodobowa dostępność do tomografii komputerowej.

Zakres świadczeń medycznych poszerza również szpital w Świeciu, gdzie otwarto oddział nefrologiczny. Pomoc znajdują tam pacjenci potrzebujący pogłębionej diagnostyki i leczenia w przypadku niewydolności nerek czy chorób układu moczowego. Gotowe są również poradnie podstawowej opieki zdrowotnej przy szpitalach w Świeciu i Olkuszu. Obie poradnie powinny zacząć przyjmować pacjentów już w styczniu. W ramach kontraktów z NFZ w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęła działalność pielęgniarska opieka długoterminowa oraz hospicjum domowe a w Szprotawie poradnia rehabilitacyjna. Natomiast szpital we Wschowie powiększył oddział intensywnej opieki medycznej i uruchomił poradnię logopedyczną.

Największe projekty zrealizowane w 2017 r. to termomodernizacja szpitala w Nakle i Szubinie oraz budowa nowych oddziałów ratunkowych. Termomodernizacja Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie została dofinansowana z tzw. środków norweskich. Na końcowym etapie są budowy nowych oddziałów ratunkowych w Świeciu i Olkuszu. Oba projekty zostały dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej. W szpitalu w Olkuszu oddział ratunkowy zostanie wkrótce przeniesiony do nowego budynku, który powstał na terenie szpitala. W Świeciu do istniejącego SOR dobudowano nowe pomieszczenia - salę resuscytacyjno-zabiegową oraz salę obserwacyjną. Oba oddziały ratunkowe zostaną wyposażone w nowy sprzęt niezbędny do ratowania pacjentów w stanie nagłego zagrożenia. Warto wspomnieć, że w przyszłym roku – także ze środków resortu zdrowia zmodernizowany zostanie SOR w szpitalu w Świebodzinie. Natomiast już dzisiaj świebodziński szpital może pochwalić się nowym lądowiskiem. Łączna wartość wydatków inwestycyjnych w szpitalach GNSH to prawie 12 mln zł.

Znaczną część tegorocznych wydatków – 6 mln zł, stanowią nakłady na zakupy nowego sprzętu medycznego i wyposażenia. Szpitale zakupiły łącznie prawie 300 nowych łóżek oraz m.in. 32 kardiomonitory, 19 defibrylatorów, 14 stołów operacyjnych i zabiegowych, 14 lamp operacyjnych i zabiegowych, 12 respiratorów, 10 aparatów EKG, po 4 aparaty USG, aparaty do znieczulania, gastroskopy, 3 aparaty RTG i 2 nowe urządzenia do hemodializy. Największą wymianę łóżek przeprowadził szpital w Olkuszu. Na tamtejszy SOR i do poradni ginekologiczno-położniczej trafiły 3 z kupionych aparatów USG. Czwarte USG służy pacjentkom poradni ginekologiczno-położniczej we Wschowie. W szpitalach w Nakle i Kostrzynie udało się ucyfrowić aparaty RTG. Zakupiona za ponad 300 tys. zł przez szpital w Świebodzinie nowoczesna kolumna histeroskopowo-laparoskopowa jest wykorzystywana do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych przy schorzeniach ginekologicznych czy chirurgicznych. Aparatura do pracowni badań endoskopowych – gastroskopy, kolonoskopy kupiły szpitale w Skwierzynie, Olkuszu, Świebodzinie, Szprotawie i Wschowie.

Grupa Nowy Szpital Holding S.A. zarządza szpitalami w Nakle i Szubinie, Świeciu, Olkuszu, Wąbrzeźnie, Świebodzinie, Kostrzynie n. Odrą, Wschowie, Szprotawie i Skwierzynie. Wszystkie szpitale Grupy zostały zakwalifikowane do sieci szpitali.

 Źródło: GNS

Śr., 27 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska