Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji

Nowy prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji fotolia.pl

8 listopada br. minister zdrowia powołał Romana Topór-Mądrego na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Nowy prezes AOTMiT, dr Roman Topór-Mądry pracował dotychczas m.in. w Katedrze Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Jest specjalistą w zakresie zdrowia publicznego i epidemiologii. Uczestnik i koordynator licznych projektów naukowych, pracował w zespołach doradczych m.in. Ministerstwa Zdrowia, towarzystw naukowych, samorządów lokalnych, Komisji Europejskiej, Banku Światowego

AOTMiT
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ma status państwowej jednostki organizacyjnej posiadającej osobowość prawną. Na jej czele stoi prezes. AOTMiT składa się z 10 komórek organizacyjnych.

Do zadań AOTMiT zalicza się m.in.: opracowywanie raportów w sprawie oceny świadczeń opieki zdrowotnej oraz przygotowywanie analiz weryfikacyjnych ws. oceny leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobu medycznego. Agencja odpowiada za wydawanie rekomendacji m.in. w zakresie zakwalifikowania danego świadczenia opieki zdrowotnej jako świadczenia gwarantowanego wraz z określeniem poziomu lub sposobu jego finansowania. AOTMiT wydaje rekomendacje także m.in. jeśli chodzi o usunięcie danego świadczenia z wykazu świadczeń gwarantowanych czy objęcia refundacją danego leku. Zajmuje się także wydawaniem opinii w sprawie projektów programów zdrowotnych ministerstw i jednostek samorządu terytorialnego.

Źródło: MZ oraz AOTMiT

Pt., 10 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa