Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy Szpital w Świebodzinie zmodernizuje SOR za rządową dotację

Nowy Szpital w Świebodzinie zmodernizuje SOR za rządową dotację fotolia.pl

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Świebodzinie zostanie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt. Placówka otrzyma na ten cel 2 mln zł wsparcia z Ministerstwa Zdrowia.

Nowy Szpital w Świebodzinie znalazł się na liście wybranych przez Ministerstwo Zdrowia placówek, które otrzymają wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczone na poprawę infrastruktury ratownictwa medycznego. Modernizacja oddziału obejmie, m.in.: montaż drzwi automatycznych zewnętrznych do oddziału, montaż drzwi wewnętrznych, remont łazienek dla pacjentów i personelu,  malowanie  wszystkich pomieszczeń oddziału oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne . Prawie połowa środków otrzymanych z ministerstwa zdrowia zostanie przeznaczone na wyposażenie oddziału ratunkowego w nowoczesny sprzętu medyczny. Szpital zakupi aparat do USG, 2 aparaty do znieczulania pacjentów, 2 kardiomonitory, 2 defibrylatory, urządzenie do masażu serca, po jednym respiratorze stacjonarnym i transportowym oraz stoły zabiegowe, łóżka intensywnej terapii, wózki do przewożenia chorych, ssaki i pompy infuzyjne.

Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce, gdzie trafiają pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy. Ze względu na położenie w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych, świebodziński SOR pełni ważną rolę w przypadkach, gdy trzeba ratować życie i zdrowie. Ponadto od 9 października placówka w ramach umowy z NFZ przyjmuje również pacjentów z podejrzeniem udaru mózgu. Na oddział ratunkowy miesięcznie trafia ponad 600 pacjentów. – Planowaliśmy tę modernizację, a dzięki środkom z ministerstwa będziemy mogli zrobić to szybciej – mówi Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie. Szpital dysponuje już nowoczesnym lądowiskiem dla śmigłowców sanitarnych, które zostało oddane do użytku w sierpniu br.

Łączna wartość projektu, wynosi 3 468 645,59 zł, z czego 2 292 828,75 zł to dofinansowanie z resortu zdrowia a 1 175 816,84 zł wkład własny.

Nowy Szpital w Świebodzinie należy do Grupy Nowy Szpital Holding S.A., która w województwie lubuskim kieruje także lecznicami w Skwierzynie, Szprotawie, Kostrzynie n. Odrą i Wschowie.

Śr., 8 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska