Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Alzheimer – wsparcie dla chorych i ich rodzin

Alzheimer – wsparcie dla chorych i ich rodzin fotolia.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich, Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera a także Związek Powiatów Polskich zapraszają na konferencję pt. "Wsparcie osób żyjących z chorobą Alzheimera i ich rodzin – potrzeby i dobre praktyki", która odbędzie się 26 września 2017 r. godz. 11.00 – 15.00 w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie.

Ludzie, których dotknął problem choroby Alzheimera w rodzinie, zastanawiają się, jak sobie z tym poradzić. Jak zapewnić rodzicowi/małżonkowi dobrą opiekę? Czy można spowolnić postęp choroby? Jak przetrwać, kiedy bliska osoba zapada się w sobie i odchodzi. Nie poznaje. Nie wie, że nie zostawia się odkręconego gazu. Zapomina, że nożem można sobie zrobić krzywdę…

Większość z nas myśli, że musi sobie z tym poradzić sama. Ale to nie prawda – nie jesteśmy sami. Możemy liczyć na pomoc organizacji pozarządowych, specjalistów, którzy wymyślają sposoby postępowania i radzenia sobie w tak trudnej sytuacji. Wymyślają też sposoby pomocy samym opiekunom osób chorujących na chorobę Alzheimera. Podpowiadają rozwiązania władzom samorządowym.

O tych problemach eksperci i praktycy będą rozmawiać w czasie konferencji organizowanej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji  powinny przesłać potwierdzenie przybycia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 55 17 985 w terminie do 15 września 2017 r.

Konferencję można będzie także śledzić online. Inicjatorzy zachęcają do jej wspólnego oglądania - z udziałem lokalnych władz, instytucji publicznych, liderów organizacji społecznych, opiekunów osób żyjących z chorobą Alzheimera, np. w siedzibach starostw powiatowych, urzędach gminy, bibliotekach, domach kultury, świetlicach oraz organizowania lokalnych wydarzeń, które będą z nią powiązane. Transmisję w każdym takim miejscu może poprzedzić przedstawienie informacji o skali zjawiska na danym terenie, o potrzebach, instytucjach, organizacjach społecznych działających na rzecz osób z chorobą Alzheimera i ich opiekunów.

Konferencja będzie szansą na poznanie dobrych pomysłów i praktyk, a także na nawiązanie kontaktów z osobami w podobnej sytuacji.

Nawet uczestnicząc w konferencji "zdalnie" można organizatorom przesłać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź w czasie konferencji.

W załączeniu znajduje się program spotkania.

Zachęcamy do udziału!

Załączniki:
Pobierz ten plik (Program.pdf)Program228 kB
Niedz., 3 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska