Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe lądowisko dla śmigłowców w Świebodzinie

Nowe lądowisko dla śmigłowców w Świebodzinie .

Nowy Szpital w Świebodzinie zbudował nowe lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zostało ono wpisane do Krajowej Ewidencji Lądowisk i jest gotowe do przyjmowania śmigłowców LPR. 

11 sierpnia odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia, w której wzięli udział, m.in. wicewojewoda lubuski, dyrektor Narodowego Funduszu Narodowego w Zielonej Górze oraz przedstawiciele świebodzińskiego samorządu.

Nowy Szpital w Świebodzinie jak wszystkie placówki, które prowadzą szpitalne oddziały ratunkowego miał obowiązek wybudowania lądowiska dla śmigłowców. Lądowisko zlokalizowane jest przy ulicy Jeziorowej i powstało na działce wydzierżawionej od gminy. Ze względu na uwarunkowania, teren został wyrównany i wzmocniony kolumnami wibrocementowymi. Lądowisko jest ogrodzone i oświetlone, dlatego śmigłowce mogą na nim lądować również w nocy. Do tej pory karetki transportowały pacjenta pod figurę Chrystusa Króla i za każdym razem teren musiała zabezpieczać policja oraz straż pożarna.

Inwestycja zrealizowana przez Nowy Szpital w Świebodzinie kosztowała ok. 1,8 mln. Mając na uwadze potrzeby pacjentów szpital planuje również modernizację SOR-u oraz wyposażenie oddziału w dodatkowe aparaty do znieczulania, respiratory, defibrylatory, kardiomonitory. W tym celu placówka przystąpiła do konkursu unijnego na doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych. Wyniki konkursu będą znane pod koniec sierpnia br.

Czw., 17 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska