Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Położna Przyszłości 2017

Położna Przyszłości 2017 fotolia.pl

Laureatki I etapu konkursu – studentki 13 polskich uczelni medycznych - powalczą w finale o tytuł Położnej Przyszłości 2017 oraz główną nagrodę – miesięczny staż w warszawskim Szpitalu św. Zofii. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie najlepszego studenta w kraju.

„Olimpiada ma promować zawód położnej, przed którym nowe wyzwania, m.in.: samodzielne prowadzenie ciąży fizjologicznej, edukacja przedporodowa, sprawowanie kompleksowej opieki nad rodzącą, matką i noworodkiem czy wsparcie w okresie laktacji. Dziś podstawowe znaczenie mają nie tylko profesjonalne działania, ale też komunikacja interpersonalna, umiejętność wsparcia medycznego i psychologicznego. Wejście na rynek pracy Położnych Przyszłości - dobrze wykształconych, nowoczesnych i kompetentnych z pewnością wzmocni rangę naszej profesji”- ocenia Leokadia Jędrzejewska, konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, członek komisji egzaminacyjnej konkursu.

Konkurs skierowany jest do studentów położnictwa i ma dwuetapowy charakter. Pierwszy etap odbył się 27 marca br. w 13 uczelniach medycznych jednocześnie i wzięło w nim udział ponad 300 studentów. Drugi etap odbędzie się w formie testu i egzaminu praktycznego 24 kwietnia w godz. 9.00 – 15.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Studentki będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ale także właściwą postawą zawodową, na którą składają się m. in. kultura osobista, komunikacja interpersonalna oraz estetyka wyglądu.

Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia. W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego olimpiady oraz obiektywizmu w Kapitule Konkursu zasiedli przedstawiciele m.in.:

  • Polskiego Towarzystwa Położnych,
  • Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych,
  • Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie,
  • Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
  • Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych,
  • Prenatalis Sp. z o.o.
  • Akademii Malucha Alantan - inicjatora i organizatora konkursu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie konkursu: www.akademia-ama/olimpiada

Źródło: pielegniarki.info.pl oraz akademia-ama.pl

Sob., 22 Kw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa