Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zbadaj swoje płuca - bezpłatne badania spirometryczne w całej Polsce!

Zbadaj swoje płuca - bezpłatne badania spirometryczne w całej Polsce! fotolia.pl

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia po raz kolejny organizuje bezpłatną akcję badań spirometrycznych w całej Polsce. Mobilna przychodnia przyjedzie do ponad 100 lokalizacji w całym kraju. Celem akcji jest ocena kondycji płuc Polaków i promocja profilaktyki w zakresie chorób układu oddechowego.

Spirobus Fundacji NEUCA Dla Zdrowia odwiedzi w tym roku ponad sto lokalizacji. Celem akcji jest ocena kondycji płuc Polaków i promocja profilaktyki w zakresie chorób układu oddechowego. Badanie spirometryczne przeprowadzi wykwalifikowany personel w specjalnie do tego celu przystosowanym mobilnym gabinecie (w spirobusie). Pacjenci będą mieli okazję sprawdzić wydolność swoich dróg oddechowych, bo spirometria to pomiar oddychania. Badanie to określa rezerwy wentylacyjne układu oddechowego, pozwala sprawdzić, czy nie rozwijają się w nim takie choroby jak astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc.

W ramach tej akcji pacjenci na podstawie podstawowych badań i wywiadu otrzymają wyniki z informacją o prawdopodobieństwie wystąpienia chorób układu oddechowego oraz materiały informacyjne dotyczące profilaktyki.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy (14 dni przed terminem badania).

Dokładna lista ze wszystkimi lokalizacjami badań, wraz ze szczegółami akcji znajduje się na stronie internetowej Fundacji NEUCA Dla Zdrowia: http://fundacjaneuca.pl/aktualnosci/zbadaj-swoje-pluca-bezplatne-badania-spirometryczne#

Dlaczego badania spirometryczne są takie ważne?

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na choroby układu oddechowego umiera rocznie na świecie ponad 10 mln osób, co stanowi blisko 20 proc. wszystkich zgonów. W Polsce z powodu chorób układu oddechowego umiera rocznie ponad 15 tys. osób. Badanie rekomenduje się osobom skarżącym się na świszczący oddech, przewlekły kaszel i duszność, wykonać je powinni także palacze (również bierni) po 40 r. ż. ze względu na zagrożenie obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Źródło: fundacjaneuca.pl

Pt., 31 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa