Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Razem kupili sprzęt medyczny

Razem kupili sprzęt medyczny fotolia.pl

Dzięki wsparciu Mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego (1% podatku w ramach akcji Fundacji "Ratujmy" - "Dar Serca"), pomocy finansowej samorządów z całego Powiatu Siemiatyckiego oraz lokalnych przedsiębiorstw Szpital Powiatowy w Siemiatyczach mógł zrealizować ważne zadanie. Do pracowni elektrokardiografii i ultrasonografii trafił nowoczesny aparat USG - echokardiograf.

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Dzięki urządzeniu będą lepiej i dokładniej diagnozowani. Koszt aparatury to ponad 155 tysięcy złotych.

- Bardzo cieszymy się, że do naszego szpitala trafił ultrasonograf najwyższej klasy – mówił podczas prezentacji urządzenia w szpitalu Andrzej Szewczuk dyrektor SP ZOZ Siemiatycze. – W porównaniu z urządzeniem, jakie mieliśmy do tej pory do dyspozycji - to niebo a ziemia. Nowy aparat ma znacznie lepszą rozdzielczość, jest bardziej dokładny, a to przekłada się oczywiście na lepszą diagnostykę pacjentów i szybsze rozpoznanie choroby oraz rozpoczęcie leczenia. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Powiatu Siemiatyckiego, fundacji Ratujmy, poszczególnym samorządom: powiatowemu, miejskim, gminnym oraz firmom za wsparcie udzielone naszej jednostce. Dzięki państwa hojności i dobroci serc pacjenci będą mieli szansę na lepszą przyszłość i szybszy powrót do zdrowia.

Źródło: siemiatycze.pl

Czw., 16 Lt. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun