Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza proces wdrożenia Systemu Informatycznego Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego

Rusza proces wdrożenia Systemu Informatycznego Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego fotolia.pl

Rozpoczęła się instalacja infrastruktury Systemu Informatycznego Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego (SI WCPR) w centralnej serwerowni oraz Wojewódzkich Centrach Powiadamiania Ratunkowego. Projekt jest realizowany przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Inwestycja, której efektem będzie uruchomienie aplikacji informatycznej pozwalającej na automatyzację procesu przyjmowania i obsługi zgłoszeń alarmowych, rozpoczyna proces wdrożenia jednolitego Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego w Polsce.

System Informatyczny Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego umożliwi automatyzację obsługi i rejestracji wywołań alarmowych pochodzących ze zgłoszeń telefonicznych (na numery 112, 999, 998, 997), SMS-ów, faksów i e-maili przez Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego. Realizacja projektu pozwoli także na sprawną wymianę informacji z systemami informatycznymi służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy. Centralny system będzie rejestrował i monitorował wszystkie zdarzenia alarmowe w kraju, co bezpośrednio przyczyni się do podniesienia efektywności działania służb i podmiotów ratowniczych w Polsce.

Instalacja obejmuje dostawę sprzętu teleinformatycznego (serwerów i macierzy dyskowych) do ośrodka krajowego – centralnej serwerowni zlokalizowanej w Komendzie Głównej Policji oraz serwerów komunikacyjnych do Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego. W pierwszej kolejności sprzęt dotrze do WCPR-ów w Gdańsku, Szczecinie, Kielcach, Lublinie i Białymstoku. W następnej - do pozostałych lokalizacji: WCPR-ów w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Katowicach, Opolu, Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie, Bydgoszczy, Radomiu i Warszawie.

Inwestycja, wraz z przewidzianą na maj br. konfiguracją aplikacji umożliwi uruchomienie stanowisk operatorów 112 oraz koordynatorów obsługujących zgłoszenia alarmowe w WCPR-ach.

Przedsięwzięcie jest finansowane w 85% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej o Systemie Informatycznym Powiadamiania Ratunkowego możecie Państwo przeczytać tutaj

Źródło: CPI MSWiA

Czw., 21 Kw. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka