Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ekonomia społeczna dla niepełnosprawnych

Ekonomia społeczna dla niepełnosprawnych fotolia.pl

W jaki sposób można wspierać osoby niepełnosprawne na rynku pracy? Gdzie i jak tworzyć stanowiska pracy w podmiotach ekonomii społecznej?
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo na zamówienie Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA przygotowała ekspertyzę na temat rozwoju i wykorzystania ekonomii społecznej w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Publikacja obejmuje aktualne informacje o możliwościach działania w obszarze ekonomii społecznej w Polsce. Zawarto w niej kwestie prawne związane z ekonomią społeczną oraz informacje, w jaki sposób podmiot ekonomii społecznej może stać się miejscem pracy dla osób niepełnosprawnych. Organizacje pozarządowe znajdą tu także wskazówki, jak zakładać i prowadzić podmioty ekonomii społecznej, z których zysk może być przeznaczony na finansowanie działań statutowych. Zaprezentowano także przykłady istniejących podmiotów ekonomii społecznej – zakładu aktywności zawodowej oraz spółdzielni socjalnej – oraz przedstawiono wyniki badania inicjatywy w sferze ekonomii społecznej organizacji zrzeszonych w Federacji MAZOWIA. Ekspertyzę zamyka krótki przewodnik dla organizacji członkowskich – „Ekonomia społeczna w praktyce”.

Zachęcamy do zapoznania się publikacją, dostępna jest na stronie Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA
http://www.mazowia.org.pl/files/ekspertyza_fpmiinr_cb_kinq.pdf

Źródło:  Agata Gawska, Katarzyna Jędrak, Mateusz Gruntowski, Ekspertyza na temat rozwoju i wykorzystania ekonomii społecznej w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo 2012.
www.mazowia.org.pl

Niedz., 22 Kw. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna