Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zostało niewiele czasu na złożenie oferty w I module programu „Maluch+”

Zostało niewiele czasu na złożenie oferty w I module programu „Maluch+” fotolia.pl

Do 16 października jednostki samorządu terytorialnego mogą składać oferty w marach I modułu programu „Maluch+” edycja 2021. W jego ramach przewidziane jest dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że w ramach tegorocznej edycji programu ma powstać 20,5 tys. nowych miejsc opieki, a blisko 90 tys. już istniejących otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania.

W poszczególnych modułach programu wnioski mogą składać:

  •        Moduły 1a i 1b – adresowane są do jednostek samorządu terytorialnego. To dofinansowanie do utworzenia w 2021 r. nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi (w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania.
  •        Moduł 2 – adresowany do jednostek samorządu terytorialnego – obejmuje dofinansowanie do funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 utworzonych przez jst z udziałem wcześniejszych edycji programu, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki.
  •        Moduł 3 – zakłada dofinansowanie do tworzenia w 2021 r. miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania.
  •        Moduł 4 – dofinansowanie do funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki).

Jednostki samorządu terytorialnego mogą składać oferty do 16 października br. Wyniki zostaną opublikowane do 27 listopada. Oferty można składać w formie pisemnej do właściwego Urzędu Wojewódzkiego ze względu na położenie gminy, na terenie której prowadzona jest instytucja opieki lub planowane jest utworzenie instytucji, lub w formie elektronicznej poprzez platformę ePUAP.

Źródło: MRPiPS

Wt., 13 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska