Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami Forum Rodzicielstwa Zastępczego

Przed nami Forum Rodzicielstwa Zastępczego fotolia.pl

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” oraz Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na dwudniowe Forum Rodzicielstwa Zastępczego. Wydarzenie będzie podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy projektowej i odbędzie się w dniach 21 i 22 października.

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych DOBRA RODZINA kończy dwuletni projekt FIO 2019/2020 pn Partnerstwo na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego w Województwie Opolskim. Zadanie ma na celu poprawę jakości funkcjonowania pieczy zastępczej i promocję rodzicielstwa zastępczego. W ramach projektu  wypracowano w grupach roboczych model wspierania rodzin zastępczych, oraz model planu pozyskiwania rodzin zastępczych, a także  utworzono punkt wolontariatu we współpracy z PCPR w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach projektu przeprowadzono też  wspólne szkolenia pracowników PCPR i rodzin zastępczych w czterech powiatach Województwa Opolskiego. Odbył się także wakacyjny wyjazd integracyjno szkoleniowy dla rodzin zastępczych  w Sulejowie.

Forum Rodzicielstwa Zastępczego odbywać się będzie w dwóch blokach tematycznych: "Rodzicielstwo zastępcze - w poszukiwaniu modelu wsparcia  i współpracy środowiskowej” i Rodzina zastępcza potrzebna od zaraz”.

Podczas Forum podjęte zostaną takie tematy jak m.in. specyfika potrzeb dzieci w rodzinach zastępczych, teoria i praktyka grup wsparcia, model pozyskiwania rodzin zastępczych czy profilaktyka pozytywna jako forma wsparcia rodzicielstwa zastępczego.

Transmisja online na żywo będzie odbywała się na stronie: https://pl-pl.facebook.com/UniwersytetOpolski/

Swój udział w wydarzeniu należy potwierdzić mailowo lub telefonicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  SMS - tel. 602-114-382.

Czw., 8 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska