Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

We Wrocławiu oddano do użytku pierwsze mieszkania treningowe

We Wrocławiu oddano do użytku pierwsze mieszkania treningowe fotolia.pl

Docelowo 120 osób będzie mogło skorzystać z 6 mieszkań treningowych na terenie Wrocławia. Pierwsze z mieszkań, w których zamieszkają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym właśnie oddano do użytku.

Celem mieszkań treningowych jest wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i uniezależnienie ich od osób trzecich. W lokalu mogą zamieszkać osoby długotrwale bezrobotne, walczące z uzależnieniami, potrzebujące wsparcia asystenta, o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, walczące z uzależnieniem, opuszczające rodzinę zastępczą, samotni rodzice lub opiekunowie mający problemy opiekuńczo-wychowawcze.

Czas zamieszkiwania mieszkania treningowego wyniesie od 3 do 6 miesięcy. W każdym lokalu zamieszka 5-6 osób.

Program pomocy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym to jednak nie tylko mieszkanie ale też możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach, które mają na celu przygotowanie do samodzielnego życia w społeczeństwie. Osoby potrzebujące będą też mogły skorzystać z pomocy psychologicznej i prawnej.

By móc ubiegać się o miejsce w mieszkaniu treningowym należy wypełnić dokumenty pobrane ze strony: https://www.firs.org.pl/pierwszy-etap-rekrutacji, a następnie złożyć je w biurze projektu przy ul. Ruskiej 61/34, we Wrocławiu.

Mieszkania treningowe to rezultat programu unijnego „Droga do samodzielności” prowadzonego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego we współpracy z Gminą Wrocław oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jego koszt to prawie 2 miliony zł.

Źródło: Miasto Wrocław

Czw., 17 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska